ساخت لامبورگینی با استفاده از پرینترسه بعدی

داشتم یه مقاله راجب کاربردپرینترهای سه بعدی تو صنعت خودرو سازی آماده میکردم یا مطلبی افتادم که چند وقت پیش تو یکی از مجله های خودرو نوشته شده بود. گفتم بدنیست توی سایت بکذارمش شاید همونجوری که برا من جالب بود برای شما هم جالب باشه.

داستان از اینجا شروع میشه که پسر یکی از استادان دانشگاه کلورادو در آمریکا توی بازی کامپیوتری فورزا عاشق ماشین لامبورگینی اونتادو میشه و از اونجایی که پدرش پول خرید لامبورگینی نداشته به فکراین می افته آرزوی پسرش برآورده کنه و یک لامبورگینی براش بسازه!!!

پس دست به کارمیشه و از سایت آمازون یه پرینتر 900دلاری میخره.با کمک بخش مهندسی دانشگاهشون طراحیه ماشین انجام میدن و شاسی ماشین از فولاد استفاده میشه و موتورش از شوولت ال اس 1.

حدود 6ماه زمان میبره تا قطعات پرینت بشن و استرلینگ به همراه پسره با دقت و وسواس خاصی قطعات پرینت شده رو اسمبل می کردند.ساخت همچین پروژه خیلی جسورانه اس و درعین حال چالش برانگیز.

یکی از مشکلاتی که موقع ساخت بدنه به اون برخوردن این بود که ماشین اگر زیر افتاب شدید تابستون میموند  شاید دفورم میشد و قطعات از هم جدا می شدن برای همین  بعد از ساخت از روکش کربن برای بدنه استفاده کردن که این مشکل پیش نیاد.

و بالاخره رویای پسر آقای استرلینگ به حقیقت پیوست و تونستن لامبورگینی خودشونو با یه پرینتر 900دلاری بسازن.

این نشون میده تو دنیای امروز و پیشرفت تکنولوژی هیچ محدودیتی برای رسیدن به رویاها نیست و میشه خیلی از اونها رو محقق کرد.نکته دیگه این داستان این بود که پرینترهای سه بعدی درآینده ای نزدیک جایگاهی خیلی مهم در صنایع مختلف خواهند داشت کما اینکه سرعت فراگیری اونها رو تو خیلی از مشاغل لمس میکنیم.

مقاله های مرتبط

انواع رزین پرینترهای سه بعدی

آموزش قدم به قدم کاربا پرینترهای سه بعدی

تاریخچه پرینترهای سه بعدی

فهرست